Zpravodajství

Plzeňský kraj pomůže městu Nepomuk s řešením odklonu nákladní dopravy z tamní průmyslové zóny
Nepomuk
Plzeňský kraj, město Nepomuk a společnost KLAUS Timber, výrobce jednorázových atypických dřevěných palet, europalet a dřevěných obalů, se shodli na nutnosti odlehčení nákladní dopravy z města.
Lesníci budou kácet suché a poškozené stromy u cest v rekreační oblasti Bolevecké rybníky
Plzeň
Lesníci plzeňských městských lesů začínají tento týden kácet uschlé a poškozené stromy hlavně v blízkosti cest. Těžba v rekreační oblasti Bolevecké rybníky potrvá přibližně do poloviny února.
Plzeň řeší problémy s divokými prasaty. Vznikají kvůli černým skládkám a neobhospodařovaným pozemkům
Plzeň
Plzeň řeší problém s výskytem divokých prasat v oblasti Mikulky a Roudné. Pro divokou zvěř je oblast zajímavá v podzimních a zimních měsících především z důvodu jednoduchého získání potravy.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Další záchytné parkoviště P+R bylo dokončeno na náměstí Emila Škody
Plzeň
Další parkoviště z chystaného systému parkovišť P+R vzniklo rekonstrukcí stávající parkovací plochy u Centrálního autobusového nádraží v Plzni.
Opravený most a silnice v Dnešicích slouží motoristům
Dnešice
V pořadí druhou stavbou, která byla tento týden slavnostně otevřena, je dokončená oprava silnice III/18035 a mostu v obci Dnešice na Přešticku.
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Zdarma v MHD už od 65 let, jednotlivé jízdné do 26 let za polovic, to je záměr vedení Plzně
Plzeň
Záměr poskytnout nově vybraným kategoriím cestujících v plzeňské městské hromadné dopravě slevu schválili radní města Plzně.

Reklama

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VESMÍR

5. února 1974

provedla sonda Mariner 10 jako první při průletu okolo Venuše gravitační manévr.

HISTORIE

5. února 62

zničilo prudké zemětřesení asi 60 % Pompejí. Město bylo v krátkém čase znovu vystavěno, bylo však defintivně zničeno v roce 79 výbuchem sopky Vesuv.