Zpravodajství

Jak se Vám v Plzni žije? Na vyplnění dotazníku mají Plzeňané posledních pár dní
Plzeň
Již více než 1 600 Plzeňanů se zapojilo do průzkumu, který začátkem měsíce spustilo město Plzeň. Své názory mohou prostřednictvím dotazníku občané sdělit ještě do neděle 30. dubna.
Plzeň vyhlásila boj proti černým skládkám. Viníky pokutuje
Plzeň
Město Plzeň trápí černé skládky a velké množství vyhozeného odpadu na ulicích. Na vině je dlouhodobá nekázeň některých občanů, kteří odpadky všeho druhu neustále odhazují mimo kontejnery. Cílem města je zlozvyk eliminovat a situaci zlepšit. I proto už začaly padat první pokuty.
Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
Poslední březnové úterý a středu proběhl již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.
Startuje 2. ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna
Společnost Škoda Auto a nezisková organizace Zdravotní klaun zahajují druhý ročník kreativní soutěže Auto pro Zdravotního klauna, v jejímž rámci mohou děti navrhnout vzhled vozu Škoda Enyaq iV.
V Plzni začíná stavební sezona, některé rekonstrukce ulic ovlivní dopravu
V Plzni začnou v dubnu větší rekonstrukce a opravy, které ovlivní dopravu. Radnice proto intenzivně koordinuje termíny tak, aby byly co nejnižší dopady do dopravy.
Plzeň zprovoznila nový bezpečnostní dispečink městské policie
Plzeň
Moderní bezpečnostní řešení začalo nově sloužit Městské policii Plzeň. Cílem projektu bylo vytvořit systém, který integruje různé bezpečnostní prvky a zdroje dat používané v Plzni a který umí pomocí umělé inteligence upozornit na nejrůznější situace, jež mohou narušit bezpečnost v západočeské metropoli.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Plzeň aktivně řeší situaci v bezprostředním okolí Hlavního vlakového nádraží v Plzni. Přijalo několik opatření a další chystá
Plzeň
Díky četnějším policejním kontrolám a dalším opatřením se zlepšuje bezpečnostní situace v okolí Hlavního vlakového nádraží v Plzni. Město zareagovalo na opakované stížnosti ohledně vysokého počtu problémových osob a přijalo řadu opatření.
Domažlická nemocnice otevře transfuzní pracoviště. Začne s odběry krve. Plazmu přidá později
Domažlice
Zlepšit komfort pro dárce krve z Domažlicka a navýšit zájem o dárcovství v tomto regionu. S těmito cíli chystají Domažlická nemocnice ve spolupráci s Klatovskou nemocnicí novinku.
Plzeňský kraj pomůže městu Nepomuk s řešením odklonu nákladní dopravy z tamní průmyslové zóny
Nepomuk
Plzeňský kraj, město Nepomuk a společnost KLAUS Timber, výrobce jednorázových atypických dřevěných palet, europalet a dřevěných obalů, se shodli na nutnosti odlehčení nákladní dopravy z města.

Reklama

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Věda

9. června 1869

přednesl v Brně Gregor Mendel o výsledcích svých pokusů s křížením rostlin.

Kultura

9. června 1934

se na filmovém plátně poprvé objevila postavička Kačera Donalda.

Historie

9. června 1848

přijal zemský sněm Markrabství moravského usnesení, že od 1. 7. 1848 má být na Moravě zrušena robota.