AKTUÁLNĚ / Krimi

Dvě láhve vodky vypila přímo na prodejně, pak nafoukala 4,5 promile
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Ostrava

Ke kurióznímu případu krádeže vyjížděli včera krátce před osmou hodinou večerní ostravští strážníci do jednoho z ostravských obchodních řetězců. Přímo na prodejně si u regálů s alkoholem 44letá žena otevřela dvě lahve vodky, a ty pak začala na místě konzumovat.

Strážníci vyjížděli do jedné z ostravských prodejen na základě oznámení pracovníka ostrahy prodejny. Ten si na prodejně všiml ženy, která se podezřelým způsobem pohybovala kolem regálů s alkoholem.

Následně pak z regálu vzala dvě láhve Amundsen vodky, ty pak otevřela a značnou část obsahu lahví na místě i zkonzumovala. Po krátké degustaci ponechala lahve na místě a odcházela bez zaplacení z prodejny pryč. 

Svou chutí „dát si něco ostřejšího“ způsobila škodu v hodnotě pět set padesát korun.

Dechovou zkouškou provedenou strážníky bylo ženě naměřeno 4,51 promile alkoholu. Vzhledem k silné podnapilosti strážníci na místo přivolali zdravotníky, kteří ženu převezli do nemocnice.

Vzhledem k tomu, že žena nebyla v minulosti trestána za majetkovou trestnou činnost, bude přestupek po odeznění akutní intoxikace oznámen příslušnému správnímu orgánu.

Obdobné případy konzumace odcizeného alkoholu na prodejně zaznamenali strážníci již v minulosti.

Snad nejznámější je případ z května loňského roku, kdy na jedné z ostravských prodejen zkonzumoval téměř „na ex“ láhev ostružinové vodky 46letý muž a poté na prodejně usnul.

V červenci loňského roku rovněž degustovala víno přímo na prodejně 41letá žena, která si nedopitou láhev vložila do tašky a prošla pokladnami bez zaplacení.

Autor / zdroj: Jindřich Machů

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.