AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí má na všech pokojích nové rozvody kyslíku. Jeho spotřeba během pandemie byla enormní
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Valašské Meziříčí

Nové rozvody kyslíku od zásobníku na pokoje pacientů na rehabilitačním oddělení. To je novinka, kterou zavedla Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí s cílem zajistit co nejkvalitnější péči o pacienty s případnými dýchacími obtížemi.

„V uplynulých dnech jsme dokončili rekonstrukci rozvodů kyslíku, které nyní máme nainstalovány i na všech pokojích rehabilitačního oddělení, říká na úvod předseda představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí MUDr. Milan Leckéši s tím, že tato investice byla realizována i proto, aby nemocnice měla do budoucna navýšenou kapacitu počtu lůžek pro pacienty vyžadující kyslíkovou podporu.

Medicinální kapalný kyslík se používá jako dodatečný zdroj kyslíku nejen v intenzivní péči, ale i jako podpora pacientů s dýchacími potížemi na standardních lůžkách. Jeho běžná spotřeba se před pandemií koronaviru pohybovala v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí okolo 150kg/den. V období nejvyšší obložnosti pacientů s covid-19 na standardních lůžkách a lůžkách intenzivní péče, byla spotřeba průměrně 800kg/den, říká referent zdravotnické techniky, Ing. Jaromír Petřík.

„Po předchozích zkušenostech při jednotlivých vlnách koronaviru jsme se zaměřili na posílení distribuce kyslíku i do prostor, které ještě nebyly zcela saturovány možným napojením pacientů na přímé rozvody. Tím bylo právě rehabilitační oddělení,” doplňuje MUDr. Milan Leckéši.

K rozšíření centrálního rozvodu kyslíku se nemocnice rozhodla během podzimu. Současně došlo k instalaci nové, objemově větší kapacitní nádoby na medicinální kyslík včetně ovládacích prvků systému a odpařovače, který zajišťuje přeměnu kapalného kyslíku na plynný.

Na rehabilitačním oddělení se zaměřujeme především na časnou rehabilitaci po náhradách velkých kloubů dolních končetin, zejména kyčelního a kolenního. Z dalších diagnóz se dále jedná o komplikované úrazy a polytraumata, vertebroalgické stavy nejrůznější etiologie a stavy po amputacích dolních končetin,” doplňuje MUDr. Věra Fajkošová, primářka rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Autor / zdroj: Adam Knesl

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.