KULTURA / Hudba

INSANIA vyráží na turné s novým albem GRRRotesky
 
Autor / zdroj foto: Kontra Production

Velká nad Veličkou / Svitavy / Brno / Liberec / Praha / Velké Meziříčí / Znojmo / Hodonín / Rožnov pod Radhoštěm / Plzeň / České Budějovice / Nový Jičín / Ostrava

Kultovní kacíři tuzemské hudební scény, kapela INSANIA, vyráží na turné s novým albem GRRRotesky. Novinka se bude křtít 26. února v brněnském hudebním klubu Fléda a 5. března v pražském Rock Café.

Skupina INSANIA, legenda tuzemského crossoveru, vydává prostřednictvím labelu Smile Music 25. února svůj další počin plný jízlivosti a sarkasmu. Dvanáct nových skladeb, které obsahuje album s názvem GRRRotesky, vznikalo během posledních dvou let v návaznosti na tvorbu z předchozí desky Na počátku byl spam. Na základ silné metalové rytmiky s výraznou elektro-syntezátorovou stopou INSANIA dál vrství sarkasmy a ironii. Koncepce nové nahrávky si však hraje s groteskností dějinných událostí a vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století.

Současně s vydáním alba se INSANIA vydává na koncertní turné představit svou novinku naživo. Jarní část GRRRotesky Tour bude mít 13 zastávek. „Všichni věříme, že covid mele z posledního a kluby budou plné, protože už cítíme sociální deficit,“ říká frontman INSANIE Poly. „A hlavně vezeme lidem nové, důkladně kousavé album, ze kterého zatím hrajeme čtyři nevergreeny. V létě, až budou mít fanoušci album trochu naposlouchané, k nim chceme ještě dva přidat. Během GRRRotesky Tour budeme hrát průřez všemi deseti alby, ale těžiště leží na posledních třech deskách. Novej materiál GRRRotesek je ještě sarkastičtější než předchozí album Na počátku byl spam. Groove je tvrdej a hýbe s námi, což nám dělá dobře a naživo si ty skladby užíváme,“ doupřesnil ještě k playlistu koncertů a albové novince za celou kapelu.

Album bude pokřtěno 26. února v Brně na Flédě za účasti Kmotra a 5. března v Praze v Rock Café. INSANIA plánuje také v průběhu turné vystřelit mezi své příznivce dva nové videoklipy ke skladbám “Vytěsňuju” a “Placatej svět”.

GRRRotesky Tour - Jaro 2022

5.2.   Velká nad Veličkou, Kulturní dům

11.2. Svitavy, Tyjátr

26.2. Brno, Fléda

4.3    Liberec, Bunkr

5.3.   Praha, Rock Café 

12.3. Velké Meziříčí, Rock Depo

25.3. Znojmo, GoGo

26.3. Hodonín, Nautilus 

1.4.   Rožnov pod Radhoštěm, Vrátnice

8.4.   Plzeň, Papírna 

9.4.   České Budějovice, MC Fabrika

15.4. Nový Jičín, MC Drago

16.4. Ostrava, Barrák

Autor / zdroj: Štěpánka Kubíčková


Popis:
Autor / zdroj: Kontra Production

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.