SPORT / Fotbal

Valmez má krajské fotbalové středisko mládeže
 
Autor / zdroj foto: Jakub Mikuš

Valašské Meziříčí

TJ Valašské Meziříčí, oddíl kopané je aktuálně jedním ze tří celků ve Zlínském kraji, který se pyšní nejvyšším možným statutem za práci s malými fotbalisty. Těch mají v klubu aktuálně bezmála 300.

„Kvalitní a důsledná práce s mládeží vedla k obhájení statutu Sportovního střediska mládeže Krajského fotbalového svazu. Každý klub musí pro jeho zisk splňovat náročná licenční pravidla. Mimo jiné se jedná o dostatečný počet hráčů rozdělených podle ročníků. U každého týmu musí být trenéři s náležitými licencemi, nedílnou součástí je spolupráce se základní školou a koncepce rozvoje hráče podložená zajištěním klubového lékaře nebo fyzioterapeuta. Tým mužů a dorostu musí navíc hrát minimálně divizní soutěž,“ přiblížil náročné podmínky Antonín Hořín, manažer valašskomeziříčského klubu. Samozřejmostí pro získání statusu SpSM KFS je také dostatečná kapacita sportovní infrastruktury. „V tomto ohledu našim fotbalistům skvěle slouží areál atletického stadionu s trojicí fotbalových hřišť a zázemím, o jehož správu se stará město. Sportovci se tak mohou naplno věnovat své činnosti. Mezi naše priority navíc dlouhodobě patří podpora sportování dětí a ročně na tuto oblast vynakládáme miliony korun z rozpočtu města,“ uvedl místostarosta Petr Nachtmann.

V mládežnických týmech TJ Valašské Meziříčí od přípravky až po dorost aktuálně trénuje bezmála 300 mladých fotbalových nadějí. Při jejich výchově využívá oddíl také zkušenosti ligových klubů FC Baník Ostrava, FC Trinity Zlín a dalších. „Jsme hrdí, že se nám podařilo důležitý statut pro práci s mládeží obhájit. Velký dík patří všem našim trenérům, hráčům a rodičům, ale také městu Valašské Meziříčí, našim sponzorům a podporovatelům,“ doplnil Antonín Hořín.

Autor / zdroj: Jakub Mikuš

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.