ZAJÍMAVOSTI / Příroda

Vypěstujte si vlastní zeleninu v centru Plzně
Záhonky v areálu DEPO2015.  
Autor / zdroj foto: Alan Novák

Plzeň

Bydlíte v bytě bez zahrádky a toužíte mít alespoň malý záhonek, abyste zakusili ten skvělý pocit z vlastnoručně vypěstované úrody? Komunitní zahrada PěstírnaDEPO, provozovaná spolkem Pěstuj prostor, nabízí pronájem záhonků v areálu DEPO2015.

„Zeleninu a bylinky pěstujeme v unikátních obřích betonových květnících s keramickou mozaikou, které si můžete pamatovat z různých míst v Plzni – dříve stávaly například na hlavním náměstí či u výstaviště a nám se jich několik podařilo zachránit před odvozem na skládku,“ říká Silvie Hašlová, koordinátorka zahrady.

Pro zájemce je k dispozici ještě volných několik záhonů – jeden metr čtvereční pěstební plochy si mohou pronajmout za 700 Kč, dvojnásobek za 1 200 Kč. V ceně je zahrnuto vše potřebné k zahradničení, kromě semínek a sazenic, jejichž výběr je na každém zahradníkovi.

„Sklizeň obohatí také mnoho druhů bylinek ze společného záhonu a prostory zahrady mohou zahradníci využít také k posezení s přáteli či grilování. Prostory zahrady mohou zahradníci využít i k posezení s přáteli či grilování,“ vysvětluje Hašlová. „Časově vytížené pěstitele jistě potěší možnost střídat se v zalévání s ostatními a nemuset do Depa docházet každý den, aby o jejich rostliny bylo dobře postaráno. Senioři zase ocení, že se k vyvýšeným záhonům nemusejí ohýbat,“ dodává.

Autor / zdroj: Silvie Hašlová

Reklama

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.