Město Bardejov a okolí jsou jedněmi z nejlepších míst pro strávení volného času rodin s dětmi. Akce pořádané Bardejovskými lázněmi a městem Bardejov spolu se stálými zařízeními, činí tento méně poznaný kout severovýchodního Slovenska velmi atraktivním pro jednodenní, víkendovou i pobytovou turistiku.
Chystáte-li se dovolenou strávit v Česku, asi nebudete listovat katalogy cestovních kanceláří nabízejícími kompletní zájezd s dopravou, ubytováním a dalšími službami. Pokud si dovolenou „sestavíte“ z jednotlivých služeb sami, nebudete zákonem chráněni tak dobře jako v případě zájezdu.
V souvislosti se složitou mezinárodní situací se změnily preference turistů a stále častěji místo zahraničních destinací navštěvují atraktivní místa Slovenska.
Bronzová socha kata v životní velikosti zatraktivňuje od 4. července 2016 Radniční náměstí historického města Bardejov, které je zapsáno do seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Na počátku července do Plzně přijede skupina zahraničních dobrovolníků, aby společně se spolkem „Pěstuj prostor“ a zdejšími občany upravila břehy řeky Radbuzy v blízkosti Městské plovárny. Kromě práce ji čeká také poznávání Plzně a jejího okolí a volnočasové aktivity s místními.
Tradiční Rysí slavnosti zahájí v sobotu 2. července v 10 hodin příjezd vlaku taženého parní lokomotivou na hraniční nádraží Železná Ruda - Alžbětín. Oproti předchozím ročníkům bude tentokrát program rozšířen o oslavu čtvrt století partnerství s italským Aldenem.
Skautské dobrodružství letos opět děti zažijí na více než tisícovce táborů po celé zemi. Se zvyšujícím se zájmem o skauting roste také počet dětí, které se letního skautského tábora účastní.
Všechny průzkumy ukazují, že většina Čechů a Slováků se chystá strávit letošní letní dovolenou v domácích destinacích resp. v sousední republice, se kterou kdysi tvořily společný celek.
bylo v Praze na Koňském trhu otevřeno divadlo Bouda. Byť to byla lehká budova vystavěná jen z fošen, její jedinečnost spočívala v tom, že se zde hrálo česky. Nedostatek kvalitních českých autorů a překladatelů tím však zároveň vedl k poklesu kvality divadelních her.
Turistika
11. května 1889
vytvořil Klub českých turistů první českou značenou turistickou cestu.